Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

Urząd Gminy W Andrzejewie

Aktualności

II edycja Pikniku dla Sołectw za nami

25 czerwiec 2026

21 czerwca 2026 r.  na placu rekreacyjnym przy ul. Warszawskiej, po raz drugi, odbyła się II edycja Pikniku dla sołectw pn. ,,Między nami sołectwami”. Organizatorem wydarzenia była Gmina Andrzejewo wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Andrzejewo, zaś Partnerem Wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Piknik był wydarzeniem mającym na celu integrację mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy pomimo wysokiej temperatury, a także wymagających warunków powodowych, licznie przybyli na wydarzenie.

Tego dnia na najmłodszych mieszkańców gminy czekało wiele atrakcji. Były to m.in. dmuchane zjeżdżalnie, Eurobungee oraz basen z łódeczkami.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się Piana Party oraz obecność żywych maskotek w rozmiarach XXL. Na placu można było znaleźć stoiska z zabawkami, miodami, a także lodami. Swoje stoiska wystawiły Koła Gospodyń Wiejskich: Gołębie-Leśniewo, Stara Ruskołęka, Króle Duże oraz Szkoły Podstawowe w: Ołdakach-Polonii, Starej Ruskołęce oraz Andrzejewie.

Na pikniku nie mogło zabraknąć strażaków z gminnych jednostek OSP: Andrzejewo, Zaręby-Bolędy oraz Króle Duże, którzy zorganizowali pokaz wozów strażackich oraz zapewnili zabezpieczenie medyczne.

Ponadto na scenie wystąpili uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy, którzy zaprezentowali swoje zdolności taneczne, recytatorskie i wokalne z jak najlepszej strony.

Na placu znalazł się również namiot Degustacyjny pn. ,,Degustacja Potraw Regionalnych”. Na stołach degustacyjnych nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Andrzejewo. Można było spróbować lokalnych specjałów, poznać producentów oraz zasięgnąć informacji o jakości i pochodzeniu tejże kuchni regionalnej. Pod namiotem dorośli, jak również dzieci mogli wziąć udział w konkursach, w formie quizów edukacyjnych dot. polskiej żywności i systemów jakości, inspirowanych hasłem ,,KupujŚwiadomie”.

W trakcie trwania pikniku odbył się również turniej młodzieżowy piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Andrzejewo. Młodzi reprezentanci dwóch drużyn rywalizowali o zwycięstwo. Wyniki końcowej klasyfikacji Turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szulborze Wielkie,

II miejsce - GKS Andrzejewo

Podczas Pikniku, zgodnie z tradycją, odbył się emocjonujący, pełen wspaniałej zabawy Turniej Sołectw ,,Między nami sołectwami”.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 12 sołectw. Każdy zespół liczył po 6ciu zawodników, którzy walczyli o Puchar Wójta Gminy Andrzejewo. Byli to reprezentanci sołectw:  Andrzejewo,  Andrzejewo-Kolonie, Dąbrowa, Króle Duże, Łętownica-Parcele, Nowa Ruskołęka, Ołdaki-Polonia, Pieńki Sobótki, Przeździecko-Grzymki, Stara Ruskołęka, Załuski-Lipniewo, Zaręby-Choromany. Zawodnicy wystartowali w 4-rech konkurencjach, a były to: ,,mokra gąbka”, ,,kręgle wodne”, ,,mega pranie”, ,,wesoła taczka”.

Każde z zadań było dla drużyn nie lada wyzwaniem, a uczestnicy godnie reprezentowali swoje sołectwa. Rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji zarówno uczestnikom, jak też licznie zgromadzonym kibicom. Drużyny walczyły o zwycięstwo do samego końca, a poziom rywalizacji był bardzo wyrównany.

Po podliczeniu punktów, ogłoszono zwycięzców turnieju:

I miejsce – Andrzejewo-Kolonie

II miejsce – Stara Ruskołęka

III miejsce – Załuski-Lipniewo

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz bony upominkowe. Wszystkie pozostałe drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy za udział w turnieju.

 Poza konkursem przeprowadzono również konkurencję ,,Przeciąganie liny”, w której  I miejsce zajęło sołectwo Andrzejewo, II miejsce – Ołdaki-Polonia, zaś III miejsce – Stara Ruskołęka.

Ogromne podziękowania kierujemy do osób, które zaangażowały się w organizację wydarzenia, ale również do uczestników, dzięki którym mogło odbyć się to przedsięwzięcie.

Serdecznie dziękujemy sędziom: Arkadiuszowi Przeździeckiemu, Przemysławowi Bella oraz Łukaszowi Kamińskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Dziękujemy także zaangażowanym w wydarzenie:

- Kołom Gospodyń Wiejskich,

- Szkołom Podstawowym z terenu gminy Andrzejewo,

- jednostkom OSP z terenu gminy Andrzejewom,

-sołtysom,

-radnym,

-całej społeczności z terenu gminy Andrzejewo.

Dzięki Państwa zaangażowaniu, wsparciu i obecności, nasz Piknik dla sołectw ,,Między nami sołectwami" okazał się ogromnym sukcesem.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy, życzymy również dalszych sukcesów i już dziś zapraszamy za rok!!!

Partnerem Wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie.



Ustawienia plików cookies
Do działania oraz analizy naszej strony używamy plików cookies i podobnych technologii. Pomagają nam także zrozumieć w jaki sposób korzystasz z treści i funkcji witryny. Zapewniamy, że Twoje dane są u nas bezpieczne. Nie przekazujemy ich firmom trzecim. Potwierdzając tę wiadomość akceptujesz naszą Politykę prywatności.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć
Czytaj więcej
Funkcjonalne
Narzędzia służące do udostępniania większej liczby funkcji podczas poruszania się po witrynie.
www
Akceptuje
Decline
Niezbędne
Te pliki cookie są potrzebne do prawidłowego działania witryny, korzystanie z tych plików nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. Nie możesz ich wyłączyć.
Zapisz