,,Koncert Trzech Tenorów” w Andrzejewie

W dniu 16 marca 2024 o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbył się niezapomniany ,,Koncert Trzech Tenorów”. Wydarzenie to zostało zorganizowane oraz sfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ponadto Wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera zadedykowała ten koncert kobietom z gminy Andrzejewo, z tego też powodu żeńska część publiczności mogła poczuć się wyjątkowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej - Alicja Węgorzewska, Zastępca Dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej ds. Finansowych i Rozwoju - Danuta Bodzek oraz mieszkańcy gminy Andrzejewo. Na scenie wystąpili sami wspaniali artyści. Koncert poprowadziła światowej sławy śpiewaczka operowa – Alicja Węgorzewska, która swoim przepięknym głosem wprowadziła słuchaczy w świat baśni. Widzowie mogli zobaczyć i usłyszeć m.in. Dionizego Płaczkowskiego, Dorotę Ritz, Huberta Stolarskiego oraz Pawła Wisnara. Muzykom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Artura Jaronia. Ogromnych emocji dostarczył wszystkim występ wybitnego instrumentalisty - skrzypka Bogdana Kierejszy. Po występach, głos zabrała Wójt Gminy dziękując artystom za tak wspaniałe, pełne wzruszeń występy. Słowa wdzięczności skierowała również do osób zaangażowanych w organizację w/w wydarzenia oraz do widowni za tak liczne przybycie. Uwieńczeniem całej uroczystości był moment wręczenia kwiatów na ręce muzyków. Zgromadzeni mieli możliwość zdobycia płyty z utworami z albumu głównej gwiazdy wieczoru - Alicji Węgorzewskiej, na okładkach której artystka wypisywała dedykację wraz z autografem. Można było też zrobić pamiątkowe zdjęcia z artystami.

,,Koncert Trzech Tenorów” był niezwykle ważnym wydarzeniem kulturalnym dla społeczności lokalnej gminy Andrzejewo, który dostarczył przybyłym na nie osobom wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Piękna akustyczna sala, profesjonalne oświetlenie, bogato zdobione stroje artystów to tylko kilka elementów, które wprawiły odbiorców w zachwyt i zdumienie.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wydarzenia dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Andrzejewie – Wojciechowi Strzeszewskiemu wraz z pracownikami placówki oraz pracownikom Urzędu Gminy.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak wspaniałe osobistości w naszej Gminie!

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami