Akcja krwiodawstwa ,,Krew dla Niepodległej”

 

„oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej
i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”
.

Jan Paweł II

 

kow37Dnia 11 września 2018 roku przy Urzędzie Gminy w Andrzejewie odbyła się Akcja Krwiodawstwa „Krew dla Niepodległej”. Na nasz apel odpowiedziało 31 osób, z czego dokonano 17 pobrań. Dzięki Wam wspólnie zebraliśmy 7650 ml krwi. Z różnych przyczyn 14 osób nie mogło oddać krwi, chociaż bardzo tego chcieli.Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – wszystkim serdecznie dziękujemy. Pragniemy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylanie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszymy się, że rozumiecie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.kow29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kow15

 

 

 

Zaproszenie na „III Masowy Bieg Śladami Bitwy Łętownica - Andrzejewo”.

 

biegmasWszystkich miłośników biegania zapraszamy na organizowany w dniu 16.09.2018 r. (niedziela) „III Masowy Bieg Śladami Bitwy Łętownica - Andrzejewo”.

Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w biegu może uczestniczyć max. 200 uczestników, a o możliwości startu decyduje kolejność zgłoszeń którym przypisywane będą numery startowe.

Uroczysty start biegu przy pomniku w Łętownicy o godz. 915. , meta na stadionie w Andrzejewie.

Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.

Dla zwycięzców w kat. mężczyzn i kobiet przewidziane bardzo cenne nagrody.

Sponsorzy biegu: Samorządy Gmin: Andrzejewo i Szumowo

Dla wszystkich uczestników zapewniamy: zimne napoje i wojskową grochówkę.

Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą: w dniach od 6 września do wyczerpania numerów startowych jednak nie później niż 14 września 2018r.

w godzinach od 8 do 15 pod numerami telefonów:

w Andrzejewie - (86) 2717071 lub 504 94 12 11

w Szumowie     - (86) 4769294

Od osób nieletnich wymagana będzie pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo

Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, Szkoła Podstawowa w Szumowie

 

Aktualny rozkład jazdy na trasie Przeździecko Grzymki – Jasienica – Ostrów Mazowiecka

rozkłjaz

Kolejne setne urodziny w naszej gminie.

 

100latekRok 2018 jest rokiem szczególnym dla każdego Polaka, gdyż 100 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. Dla mieszkańców gminy Andrzejewo rok ten jest wyjątkowy jeszcze z innego powodu. Oto druga mieszkanka naszej gminy obchodziła setną rocznicę urodzin. Pani Marianna Żebrowska urodziła się 26 sierpnia 1918 roku w Kalinowie w rodzinie rolniczej. Zaraz po ślubie we wrześniu 1942r. przeprowadziła się do męża do Jasienicy-Parceli, gdzie zamieszkuje do chwili obecnej. Życie Pani Marianny i jej rodziny nie było łatwe, tak jak nie łatwe były ówczesne czasy. Okres wojny oraz ciężka praca w gospodarstwie rolnym wywarły duży wpływ na życie naszej jubilatki, która jednak mimo różnych przeciwności losu, doskonale poradziła sobie z wychowaniem czwórki dzieci oraz doczekała 6 wnucząt i 14 prawnucząt. Wszyscy bliscy w sobotę 25 sierpnia uroczyście obchodzili urodziny swojej mamy babci i prababci. W dniu 27 sierpnia 2018 roku gratulacje doczekania tak sędziwego wieku oraz życzenia jeszcze wielu lat życia w zdrowiu mogli złożyć : Wójt Gminy Andrzejewo Pan Michał Rutkowski wraz z Kierownikiem USC Panią Grażyną Baranowską, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Pan Marcin Grabowski, który odczytał list przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Kierownik KRUS Placówki Terenowej w Ostrowi Mazowieckiej Pani Beata Ponichtera z pracownikiem. Wszyscy goście wraz z życzeniami przekazali dostojnej jubilatce piękne bukiety kwiatów zaś Wójt Gminy Andrzejewo podarował prezent oraz kosz słodkości. Następnie uczestnicy uroczystości wspólnie wznieśli toast oraz odśpiewali Pani Mariannie gromkie 200 lat.

 

Podkategorie

Podkategorie

BIP

bip

Kontakt

 
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami