XXIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

Kategoria: News Odsłony: 549

W dniu 26 czerwca 2023r. w Łomży odbyły się XXIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. 25 osobowa reprezentacja Gminy Andrzejewo startowała pod opieką p. Damiana Jasko i Arkadiusza Przeździeckiego. Rywalizujący zawodnicy byli nie tylko z Polski, ale także z Estonii, Białorusi, Ukrainy i Irlandii. W punktacji drużynowej zawodnicy z Gminy Andrzejewo zajęli 4 miejsce. Trzy pierwsze miejsca zdobyły drużyna: z Łomży, Kohtla – Jarve (Estonia) i Narva (Estonia). W klasyfikacji indywidualnej dwa brązowe medale zdobyli:

- Adrian Zaremba w najliczniej obsadzonej  kat. chłopców do lat 13, gdzie wystartowało 36 uczestników;

- Aniela Sutkowska w kat. dziewcząt do lat 16.

- Alicja Świerżyńska w  kat. dziewcząt do lat 16 zajęła czwarte miejsce.

- Michał Ogonowski, zajął 5 miejsce w najmocniejszej grupie, który zdobył też największą  ilość  punktów – 5,5.

Wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe koszulki . Opiekuni grupy dziękują Pani Wójt Gminy  Beacie Ponichterze, za zaangażowanie w organizację wyjazdu, poprzez udostępnienie autokaru szkolnego.