IV OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU OSTROWSKIEGO W SZACHACH

11096 listopada, w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce, odbyły się IV Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w szachach. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnął rekordową liczbę 123 uczestników, w tym 75 z powiatu ostrowskiego. Reprezentowane były kluby z Warszawy, Białegostoku, Łomży, Ciechanowca, Ostrołęki, a także z wielu miejscowości powiatu ostrowskiego. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci do lat 10 i 13 gromadząc odpowiednio 49 i 32 uczestników. Wśród których dużą grupę stanowili zawodnicy z gminy Andrzejewo, gdzie na zajęcia szachowe w szkołach uczęszcza ponad 40 uczniów.

Licznie stawili się także młodzi adepci królewskiej gry z Ostrowi Mazowieckiej i Małkini. Do faworytów turnieju należeli zawodnicy z naszego powiatu, poprzedni mistrzowie, Tomasz Ołowski z miejscowości Ołowskie i Cezary Borowy z Małkini. Jednak faworytów pogodził Mateusz Janowicz z Zambrowa, który wygrał wszystkie 7 pojedynków. Tuż za nim finiszował Tomasz Ołowski, który zdobył tytuł mistrza Powiatu Ostrowskiego na rok 2016. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Prażych z Maratonu Łomża, a czwarty był Cezary Borowy - wszyscy po 6 punktów.  W kategorii kobiet 1 miejsce zajęła Malwina Szewczyk z klubu MUKS Stoczek Białystok, która odebrała puchar z rąk, pochodzącej z Andrzejewa, arcymistrzyni Marty Bartel. Mistrzynią powiatu została Małgorzata Gralik, uczennica SP w Starej Ruskołęce. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Andrzejewo był  Przemysław Płotczyk z SP w Starej Ruskołęki, który zdobył 5 punktów i otrzymał Puchar od Wójta Gminy pana Michała Rutkowskiego, drugi był Wiesław Nagórka z Dąbrowy.  Z zawodników z naszej gminy nagrody w poszczególnych grupach zdobyli także: Sutkowska Aniela z Andrzejewa druga w kategorii dziewcząt do lat10, Maciej Rutkowski  trzeci i Marcin Majewski szósty obaj z SP Andrzejewo w kategorii chłopców do lat 10, Krystian Zaremba czwarty i Natalia Sudak piąta do lat 13.Razem nagrodzonych zostało 32 zawodników. Przewidziano także dyplomy dla uczestników z najmłodszych grup wiekowych, czasopisma szachowe i drobne upominki dla wszystkich grających.Podsumowując turniej, Wójt Gminy Andrzejewo, Michał Rutkowski, pogratulował wszystkim uczestnikom i wyraził zadowolenie, że tak liczne grono szachistów przybyło do Starej Ruskołęki. Dyrektor turnieju, Arkadiusz Przeździecki, podziękował zaś sponsorom turnieju: Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej, Gminie Andrzejewo, a także Nadleśnictwu i Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej oraz Centrum Handlowemu w Andrzejewie.