Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W czwartek 15 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z trzydziestu pytań z dziedziny pożarnictwa i pierwszej pomocy medycznej. Z pośród dwunastu uczestników wyłoniono czterech reprezentantów Gminy Andrzejewo do eliminacji powiatowych, którzy wykazali się największą znajomością przepisów i umiejętnościami w zakresie w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Zmagania uczestników oceniła komisja, w której składzie znaleźli się: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Andrzejewie dh Krzysztof Jasko oraz Agnieszka Choromańska, Agnieszka Lużyńska, i Renata Han.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

I grupa wiekowa:

  1. Amelia Majewska – SP Andrzejewo,
  2. Wiktor Kowalczyk – SP Ołdaki Polonia.

II grupa wiekowa:

  1. Natalia Sutkowska – SP Ołdaki Polonia,
  2. Patrycja Leszczyńska – SP Andrzejewo.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Wójta Gminy Andrzejewo Panią Beatę Ponichterę.

Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawaniu tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami