VII Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Szachach

IMG 20191124 145930W dniu 24 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce obyły się VII Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w szachach. W zawodach wzięło udział 102 zawodników, w tym 33 z terenu gminy Andrzejewo . W kategorii OPEN wygrała Malwina Szewczyk MUKS Stoczek 45 Białystok zdobywając 6 pkt. Otrzymała ona także Puchar arcymistrzyni szachowej Marty Bartel za I miejsce w kat. kobiet. Drugie miejsce zajął Rafał Mamiński z Ostrowi Mazowieckiej , który został mistrzem powiatu, trzeci był Andrzej Choiński z KSz Maraton Łomża. Mistrzynią powiatu ostrowskiego w kat. kobiet została Natalia Sudak z Nowej Ruskołęki. Puchar dla najlepszego zawodnika z Gminy Andrzejewo zdobył Krystian Zaręba z Dąbrowy. W turnieju tym wyróżnieni zostali także zawodnicy do lat 13 i 16. W kat. dziewcząt do lat 13 I miejsce zajęła A. Korowajczuk ULKS Sarnaki, II – E. Wiśniewska GOK Czyżew, III –E. Świerżewska , SP St. Ruskołęka. W kat. chłopców I miejsce zajął J. Firmuga SP 7 Łomża, II – J. Pietruszewski GOK Czyżew, III - M. Zawistowski Małkinia Górna. W grupie do lat 16 najlepsza w kat. dziewcząt była Malwina Szewczyk, II – N. Sudak, III – M. Gralik Ruskołęki Parcele. W kat. chłopców I był K. Dłużewski KS Elbrus Łomża, II – K. Zaremba SP Andrzejewo, III – Sz.Kordek z Ostrowi Mazowickiej. Wszystkich zaskoczyła bardzo duża frekwencja uczestników w turnieju do lat 10, gdzie rywalizowało 68 dzieci. W poszczególnych grupach zwyciężyli: do lat 8: I miejsce w kat. dziewcząt zajęła K. Świerżewska SP St. Ruskołęka, II – Wiktoria Trzaska Ostrów Maz., III- A. Duda SP St. Ruskołęka. Wśród chłopców I miejsce zajął T. Grucel Ciechanowiec, II -M. Toczyłowski ASU Sokółka, III – Sz. Zawistowski Małkinia Górna. Do lat 10 wśród dziewcząt I miejsce zajęła A. Chromiec ULKS Sarnaki, II – P. Zaremba , III – N. Sutkowska obie SP Ołdaki P. W kat. chłopców I miejsce zajął B. Choromański Węgrów, II – Igor Pogorzelski Akademia Szachowa Sobociński, III - Michał Ogonowski z Andrzejewa. Nagrody uczestnikom wręczali Wicestarosta Józef Rostkowski, Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera i Sekretarz Gminy Andrzejewo Robert Rosiak. Sponsorami mistrzostw byli : Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Gmina Andrzejewo, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka i firma SzachGraf. Koordynatorem turnieju był Arkadiusz Przeździecki.