Zawody sportowo-pożarnicze Gminy Andrzejewo

W niedzielę 30 czerwca 2024 r. na boisku sportowym w Andrzejewie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiło 6 jednostek OSP Gminy Andrzejewo:  Andrzejewo,  Kowalówka, Stara Ruskołęka, Zaręby-Bolędy, Gołębie-Leśniewo oraz Zaręby-Warchoły. W zawodach gościnnie, poza konkursem udział wzięły dwie drużyny: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki Zaręby-Bolędy oraz Doświadczona - ,,OLD BOY” reprezentowana przez strażaków ze wszystkich jednostek znajdujących się na terenie gminy. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, Sekretarz Gminy Ewa Staniaszko, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Leszek Falbowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Grzegorz Jasionowski oraz spora rzesza kibiców, którą zachęciła do przybycia piękna pogoda. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej, której przewodził sędzia główny st. kpt. Łukasz Jary. Zawody rozpoczęto o godzinie 10:00 zbiórką wszystkich drużyn strażackich. Zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta pożarnicza z przeszkodami, w czasie której drużyna na wyznaczonej trasie pokonując liczne przeszkody, wykonywała różne zadania. Drugą konkurencją, były ćwiczenia bojowe. Strażacy mieli za zadanie jak najszybciej zbudować i podłączyć do motopompy linię ssawną, uruchomić motopompę, rozwinąć linię zasilającą do dwóch prądowników i przy ich pomocy obrócić tarczę, a także strącić cztery pachołki. W obu konkurencjach liczył się czas. Dodatkowo sędziowie dodawali punkty karne za niewykonanie którejś z czynności bądź wykonanie jej w sposób niewłaściwy; niezgodny z regulaminem zawodów. Suma punktów z obu konkurencji (po uwzględnieniu punktów karnych) wpływała na ostateczną klasyfikację drużyny.

Klasyfikacja generalna zawodów sportowo-pożarniczych:

  1. OSP Stara Ruskołęka – 121,09 pkt
  2. OSP Andrzejewo – 133,1 pkt
  3. OSP Gołębie-Leśniewo – 145, 34 pkt
  4. OSP Zaręby-Bolędy – 146,5 pkt
  5. OSP Zaręby- Warchoły– 158,65 pkt
  6. OSP Kowalówka – 159,3 pkt.

Po wyczerpujących zmaganiach strażaków swoje umiejętności w ćwiczeniach bojowych poza kwalifikacją punktową zaprezentowały drużyny: MDP Zaręby-Bolędy oraz „OLD BOY”. Rywalizacja strażaków przebiegła sprawnie, zgodnie z regulaminem oraz zasadami bhp. Na zakończenie zawodów głos zabrali zaproszeni goście, gratując jednostkom zaangażowania i bardzo dobrych wyników. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a trzy pierwsze zostały odznaczone pucharami, które wręczyła Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera. Puchar oraz dyplom otrzymały również dwie drużyny gościnne. Pani Wójt podziękowała druhom za czynny udział w zawodach oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji powyższego wydarzenia.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami